2013 m. gruodžio 16 d., pirmadienis

Indiškas daržovių Curry (karis)


Užsimaniau pasigaminti dažnai užsieniuose girdimą curry, pradėjau ieškoti recepto kaip visada pradėjau nuo lietuviškų straipsnių ir interneto. Rezultatai dėl informacijos stokos nieko gero nežadėjo. Pradėjau ieškoti angliškai ir po kelių valandų prieskoniu studijavimo ir maišymo būdų išsirinkau, paprasčiausia (o gal ir skaniausia) receptą.

Žodis apie prieskonius
Bet kokiam indiškui patiekalui sėkmę garantuos jo didenybė prieskoniai(svarbiausia ju nepagailėti). Teigiama, kad tobulas karis išeis naudojant imbieraą, svogūną, česnaką, kalendrą, aitriąją papriką, kuminą ir ciberžolę. 
5-6 garam masala prieskoniu, šaukštelių jeigu  ju neturite ne problema visada galima sukombinuoti. Mano naudojami prieskoniai:
8-9 lengvai grūstos kardamono sėklos. 
Šaukštelis malto cinamono
Šaukštelis malto imbiero
Šaukštelis malto žaliujų pipirų
Šaukštelis maltu aitriosios paprikos miltelių
Šaukštelis ciberžolės
Kumino šaukštelis arba paprastų kmynų gaminau ivariai, visais atvejais gavosi skanu:)
Puse šaukštelio gvazdikelių.
Šaukštelis maltos kalendros.
Šaukštelis druskos

Ko reikės?
Įvairių daržovių, aš naudoju šaldytą daržovių mišinį 450g.
Prieskonių mišino
Aliejaus
Mažo indelio grietinės
Apie 15min.

Maisto ruoša
Pagal pastebėjimą, bet koks indiškas maistas pradedamas tokia pačia rutina:
pakepinti svogūną (iki aukso spalvos), idėti česnaką, jeigu naudojami ne malti prieskoniai jie dedami lengvai apkepti į keptuvę jeigu ne, tuomet prieskonių mišinys sumaišomas su šiek tiek vandens, kad pasidarytų košė ir tik tuomet gali keliauti į keptuvę, po kelių minučių ateina daržovių (atšildytų!) eilė, keptuvėje viską gerai išmaišyti. Kai daržovės apkepa įdėti visą indelį grietinės ir viską gerai išmaistyti, ant silpnos ugnies palaikyti dar 5min.
Patiekiu su basmati virtais ryžiais.Skanaus!


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą