2013 m. rugsėjo 14 d., šeštadienis

Kiaulienos pjausniai su paprikomis

Vėl pradėjau daryti valgyti!!! Per ilgą laiką išbandžiau lietuviškus patiekalus, indiškus, pakistanietiškus...Bet tikrai skniai pagaminti neišėjo. Ieškojau ieškojau savęs, o italų virtuvė atrodo į kraują įaugusi :D nors itališko kraujo visai neturiu :D Pradėjau mėgti mažai ingridientų reikalaujančius receptus. Ir štai vienas jų iš Gordon Ramsay :


Taigi reikės:
2 kaulienos pjaustinių su lašinuku
alyvuogių aliejaus
2česnako skiltelių
šiek tiek čiobrelų 2-3 (naudojau džiovintus)
sviesto

Saldžiarugštiems svogunams ir paprikoms:
1 raudonos paprikos
2raudonų svogūnų
baziliko lapelių, iseina kokios 2-3šakelės (naudojau džiovintus)
3 valg.š. raudonojo vyno acto (jį pakeičiau į ryžių)
1 valg.š. cukraus

Gamyba:
Supjaustykite paprikas ir svogunus juostelemis. Įkaitinkite keptuvę ir įpilkite aliejaus, ant vid. kaitros kepkite svogunus su paprikomis. Man labai patiko Gennaro Contaldo išsireiškimas apie kepimą, produktai turi nekepti, o prakaituoti (vertimas iš anglu kalbos. ). Po 4-6 min kaip paprika ir svogunai išprakaituoja :) lengvai parusta reikia įdėti šaukštą cukraus ir viską išmaišyti. Dar paprakaituokite po cukraus kelias minutes ir ipilkite acto. Leiskite siek tiek lengvai ale pavirti ir pagaruoti. Sumažinkite ugnį, ipilkite aliejaus  ir dar pakepkite 2-3 minutes. Supjausktykite bazilika idėkite į keptuvę ir 30sek. kepkite (nepamirskite ismaisyti pries tai. Leiskite 3 min. pastovėti keptuvėje.Po to viska sudėkite į dubenį.

Dabar metas ruosti kiaulytę.
Ipjaukite kiaulienos lasinuko oda maždaug kas 3-4cm. Itrinkite druska irpipirais. I svaria keptuve ipilkite aliejaus ikaitinkite ir nesumazinus ugnies kepkite apie  3-5min, tada apverkite. Idekite nuluptus tik lengvai peiliu sutraiskytus censnakus ir ciobrelius. Po 3-5min apverksite, sumazinkite ugni ir sudekite nedidelius sviesto gabalelius, dazniausiai uztenka 3-4. Kai sviestas pilnai issilydo, su sauktu užpilinekite sviesta ant mesytės kol jinai dar kepa. Na, dabar klausimas kokio storio gabalelius dėjote dazniausiai pilnai mesyte iskepa per 15-20min. Jau pasižiūrėkite savo nuožiūra. Kai iškepa su sviestu sudekite kiaulyte i dubenį ir leiskite pasistovėti, anot G.R.  tai pagrindinis veiksmas norint gerai iškepti kiauliena.

Garnyro tokio kaip bulvės ar ryžiai nereikia:) Nors kažkada patiekiau su bulvėmis:) Taigi visas taisykles ir pasiūlimus galima laužyti:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą